Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval admin On Květen - 2 - 2013 0 Comment

Ešte než naplno prepukne nadšenie z pripravovanej sady Plasma Freeze, prečítajte si rozbor druhého PCD z aktuálnej sady Pokémon Black & White Plasma Storm. Základný balíček vám predstavíme a rozoberieme, ako balíček strategicky ovládať a prípadne vylepšiť. Predkonštruované balíčky otvárajú začínajúcim hráčom bránu do sveta kartovej hry Pokémon.

dovoľte mi predstaviť druhý z predkonštruovaných balíčkov (PCD) z aktuálnej sady Pokémon Black & White Plasma Storm, ktorá do našich obchodov zamierila vo februári. Jedná sa o PCD s názvom PlasmaClaw, ktorý sa zameriava predovšetkým na Pokémonov zákerného tímu Plasma, ktorý ovláda podsvetie regiónu Unova! Tento Predkonštruované balík obsahuje rovnako ako všetky ostatné 60 kartové balíček, ktorý je pripravený priamo pre hru a ďalej veľa pomôcok, ktoré budete pri hre potrebovať. Ideálne pre štart vašej novej hráčskej kariéry alebo len na občasné rekreačné hranie.

Obsah balenia:
- Predpripravený 60 kartové balíček (vrátane jednej špeciálnej holografické karty)
- Metalická mince pre určovanie náhody
- Checklist
- Žetóny zranenia a špeciálnych kondícií
- Deckbox
- Herná podložka pre 2 hráčov s výpočtom pravidiel
- Kód pre hru online (viac na pokemontcg.com)

Ako už bolo spomenuté v úvode, sada Pokémon Black & White Plasma Storm ponúka dva rôzne Predkonštruované balíčky. Druhý z nich – PlasmaShadow sme si rozobrali minulý týždeň a prečítať si ho môžete tu. Herné kvalitou sú si obaja však viac menej podobné. PlasmaClaw sa orientuje na ohnivé, vodné a dračie typy, zatiaľ čo PlasmaShadow dáva prednosť psychickým s trávnymi.

Zoznam kariet v balíčku PlasmaClaw

Počet Názov karty Typ Vzácnosť
Druddigon Dragon-attack.png Rare Holo
Druddigon Dragon-attack.png Rare
Infernape Fire-attack.png Rare
Monferno Fire-attack.png Uncommon
Chimchar Fire-attack.png Common
Sharpedo Water-attack.png Rare
Carvanha Water-attack.png Common
Jellicent Water-attack.png Rare
Frillish Water-attack.png Common
Vanillish Water-attack.png Uncommon
Vanillite Water-attack.png Common
Simisear Fire-attack.png Uncommon
Pansear Fire-attack.png Common
Lampent Fire-attack.png Uncommon
Litwick Fire-attack.png Common
Lotad Water-attack.png Common
Cubchoo Water-attack.png Common
Energy Search I Common
Colress Su Uncommon
Hypnotoxic Laser I Uncommon
Pokémon Communication I Uncommon
Potion I Common
Team Plasma Grunt Su Uncommon
Water Energy Water E Common
Fire Energy Fire E Common
koliesko znamená bežnú kartu, kosoštvorec neobvyklú a hviezdička vzácnu, písmeno H znamená, že je karta vo foilové, trblietavé verziu

Druddigon
Jediný zástupca dračieho typu disponuje slušným HP a pekným prvým útokom, ktorý s pridaním Double Colorless Energy dokáže dať 20 zranenia a navyše vlastnú redukciu do ďalšieho kola. Zranenia potom môžu posilniť karty Plus Power, či kombinácie Hypnotoxic Laserov s Virbank City Gymom.

Infernape
Infernape ma zaujal svojimi útokmi, ktoré sú na Predkonštruované balíček vysoko nadprůmněrné. Pripomína mi starého dobrého Infernape z Diamond and Pearl, ktorý u nás vyhral veľa turnajov. Počet Infernapů by som sa rozhodne snažil zvýšiť na 3 alebo 4 kópie a pridal by som do balíčkov tiež rovnaký počet kariet Rare Candy, ktoré vám pomôžu preskočiť fázu Monferna a tým balíček celkovo zrýchliť.

Simisear
Ohnivá opička je v balíku skôr do počtov. Jej útoky mi príliš zaujímavé ani silné neprídu, a preto by mala čoskoro uvoľniť miesto pre iné karty.

Sharped
Žralok náležiace tímu Plasma. Jeho jediný útok síce nie je silný, ale vďaka trénerskej karte Colress Machine sa dá sharped nabiť za jedno koleso. Abilita akoby vyzývala na pripojenie TOOL Rocky Helmet, ktorá pridá ďalšie dve zranenia.

Jellicent
Podobný typ karta ako je sharped, opäť menej zaujímavý útok a abilita, ktorá ohrozí súperovho útočiaceho Pokémona. V balíčku je dobré mať pridaný Virbank City Gym, aby otrava spôsobená schopnosťou Jellicenta zvýšila počet zranení z 1 na 3.

Trénerská kolekcie
Trénerských kariet sa nachádza v balíčku 11, čo je tradične žalostný počet, pretože sa ich bežne hrá okolo tridsať. Rovnako ako u predchádzajúcich rozborov PCD odporučím tento článok, v ktorom nájdete plno tipov o základnej zostave trénerských kariet.
Skúsených hráčov poteší predovšetkým výskyt využiteľného Hypnotoxic Laseru, či dvoch kópií Supporter Colress.

Energetické karty
Pridávaním ďalších trénerských kariet zlepšíte konzistenciu balíčka, čo vám dovolí niekoľko energiách odobrať. Inak by som do balíčka neváhal zaradiť štyrikrát Double Colorless Energy, ktoré zvýši rýchlosť a efektivitu vašich útokov. Ďalej tiež Plasma Energy, ktoré sa skvele kombo s trénerom Colress Machine.

Súpis významnejších kariet
1x Infernape, 2x Colress, 1x Hypnotoxic Laser

Celkové zhrnutie
Základný balíček poteší každého začínajúceho hráča, ktorý sa chce naučiť hrať kartovú hru Pokémon. Hoci nie je turnajový konkurencieschopný, môže tvoriť základ pre budúce kompetitívny balík. Ideálny produkt pre Váš štart do sveta kartovej hry Pokémon!

PCD PlasmaClaw a ďalšie produkty Pokémon zakoupíte na eshope Veselý Drak!

Rasik8

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*