Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval admin On Duben - 24 - 2013 0 Comment

Pěkné jarní odpoledne! Vítejte u rozboru prvního PCD z aktuální sady Pokémon Black & White Plasma Storm. Základní balíček vám představíme a rozebereme, jak balíček strategicky ovládat a případně vylepšit. Předkonstruované balíčky otevírají začínajícím hráčům bránu do světa karetní hry Pokémon. Jste připraveni?!

dovoľte mi predstaviť prvý z predkonštruovaných balíčkov (PCD) z aktuálnej sady Pokémon Black & White Plasma Storm, ktorá do našich obchodov zamierila vo februári. Jedná sa o PCD s názvom PlasmaShadow, ktorý sa tentokrát zameriava predovšetkým na Pokémonov zákerného tímu Plasma, ktorý ovláda podsvetie regiónu Unova! Tento Predkonštruované balík obsahuje rovnako ako všetky ostatné 60 kartové balíček, ktorý je pripravený priamo pre hru a ďalej veľa pomôcok, ktoré budete pri hre potrebovať. Ideálne pre štart vašej novej hráčskej kariéry alebo len na občasné rekreačné hranie.

Obsah balenia:
- Predpripravený 60 kartové balíček (vrátane jednej špeciálnej holografické karty)
- Metalická mince pre určovanie náhody
- Checklist
- Žetóny zranenia a špeciálnych kondícií
- Deckbox
- Herná podložka pre 2 hráčov s výpočtom pravidiel
- Kód pre hru online (viac na pokemontcg.com)

Ako už bolo spomenuté v úvode, sada Pokémon Black & White Plasma Storm ponúka dva rôzne Predkonštruované balíčky. Druhý z nich – PlasmaClaw si rozoberieme v ďalšom článku. Herné kvalitou sú si obaja však viac menej podobné. PlasmaShadow orientuje na psychickej a trávne Pokémonov, zatiaľ čo PlasmaClaw dáva prednosť ohnivým, vodným a dračím typom.

Zoznam kariet v balíčku PlasmaShadow

Počet Názov karty Typ Vzácnosť
Giratina Psychic-attack.png Rare Holo
Giratina Psychic-attack.png Rare
Garbodor Psychic-attack.png Rare
Trubbish Psychic-attack.png Common
Weezing Psychic-attack.png Rare
Koffing Psychic-attack.png Common
Golbat Psychic-attack.png Uncommon
Zubat Psychic-attack.png Common
Amoonguss Grass-attack.png Uncommon
Foongus Grass-attack.png Common
Kirlia Psychic-attack.png Uncommon
Ralts Psychic-attack.png Common
Grotle Grass-attack.png Uncommon
Turtwig Grass-attack.png Common
Elgyem Psychic-attack.png Common
Watchog Colorless-attack.png Rare
Patrat Colorless-attack.png Common
Energy Search I Common
Colress Su Uncommon
Escape Rope I Uncommon
Pokémon Communication I Uncommon
Team Plasma Grunt Su Uncommon
Hypnotoxic Laser I Uncommon
12× Psychic Energy Psychic E Common
Grass Energy Grass E Common

koliesko znamená bežnú kartu, kosoštvorec neobvyklú
a hviezdička vzácnu, písmeno H znamená, že je karta
vo foilové, trblietavé verziu

Giratina
V počte dvoch kusov je jasným adeptom na najlepšieho útočníka v celom balíku. Jej prvý útok sa výborný v kombinácii s Hypnotoxic Lasery a Virbank City Gymom, kedy za pomerne málo úsilia vyviniete slušnú porciu zranenia.

Garbodor
V tomto Pokémonovi moc veľký potenciál nevidím. Má málo životov a slabosť na psychickej Pokémonov. Jeho útoky tiež neoslní. Skôr, ak už chcete hrať Garbodora, by som skúsil toho zo sady Dragons Exalted, ktorý po pridaní 6-7 Tool kariet do balíčka sa mení na smrtiacu zbraň proti väčšine súčasných balíčkov.

Weezing
Weezing má zaujímavý útok, ktorým môže naraz rozdať za dve energie 120 zranenia. Ihneď ma napadá kombo s Dusknoirem zo sady Boudaries Crossed, ktorý presúva zranenia na súperových Pokemon podľa vašej vôle. S Weezingem, ale zase na druhú stranu odpadá klad hranie protiabilitových Garbodorů.

Amoonguss
Pokémon sa zničujúcim prvým útokom, ktorý ale záleží na šťastie. Tento faktor si ale môžete nakloniť pridaním ohnivého Victiniho s abilitkou Victory Star zo sady Noble Victories.

Watchog
Syseľ sa skvelým prvým útokom, ktorým dokáže zničiť takmer všetko, čo mu bude stáť v ceste. Záleží však na tom, či príde chvíľa, kedy súperov aktívny Pokémon na sebe bude mať dostatočný počet zranení. Je tiež jediným zástupcom neutrálne farby v tomto balíčku.

Trénerská kolekcie
Trénerských kariet sa nachádza v balíčku 11, čo je tradične žalostný počet, pretože sa ich bežne hrá okolo tridsať. Rovnako ako u predchádzajúcich rozborov PCD odporučím tento článok, v ktorom nájdete plno tipov o základnej zostave trénerských kariet.
Skúsených hráčov poteší predovšetkým výskyt využiteľného Hypnotoxic Laseru, či dvoch kópií Supporter Colress.

Energetické karty
Pridávaním ďalších trénerských kariet zlepšíte konzistenciu balíčka, čo vám dovolí niekoľko energiách odobrať. Inak by som do balíčka neváhal zaradiť štyrikrát Double Colorless Energy, ktoré zvýši rýchlosť a efektivitu vašich útokov.

 

Súpis významnejších kariet
2x Giratina, 2x Colress, 1x Hypnotoxic Laser

Celkové zhrnutie
Základný balíček poteší každého začínajúceho hráča, ktorý sa chce naučiť hrať kartovú hru Pokémon. Hoci nie je turnajový konkurencieschopný, môže tvoriť základ pre budúce kompetitívny balík. Ideálny produkt pre Váš štart do sveta kartovej hry Pokémon!

PCD PlasmaShadow a ďalšie produkty zakúpite Pokémon na eshope Veselý Drak!

Rasik8

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*