Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Ku kartovej hre Pokémon vychádzajú najrôznejšie produkty. Aby ste sa v nich lepšie vyznali, pripravili sme pre vás prehľad všetkých pokémonových produktov, ktoré sú aktuálne k dispozícii.

Základ každej edície tvorí booster, booster box (display), pcd a blister packy. Ďalej v priebehu roka vychádzajú najrôznejšie a tematicky rozdielne špeciálne produkty ako napr. Window Tins, najrôznejšie zberateľské boxy a ďalšie. Pretože je veľmi dôležité karty Pokémon chrániť a skladovať, ku každej edícii vychádza aj doplnkový sortiment od firmy UltraPro, ktorý nesie ilustrácie určitej edície. UltraPro sortiment obsahuje obaly na karty (aby sa vám po pár hrách nezničili), krabičky na balíček (slúži na uschovanie obalených kariet resp. celého balíčku, aby ste ho mohli bez ujmy prenášať), zberateľské albumy (karty Pokémon, ktoré budete mať navyše treba niekam prehľadne uschovať) a hracie podložky (zaručujú ešte väčšiu ochranu vašich kariet a ponúkajú nebývalý komfort pri hre).

Pozrime sa však na jednotlivé produkty podrobne:

Booster

Booster – najľahšia možnosť ako si vylepšiť svoj balíček. V boosteri môžete nájsť akúkoľvek kartu danej sady! Stavba tohto balíčku je nasledovná: 5 common kariet (Základní Pokémoni), 3 uncommmon karty (Základní + Stage1 Pokémoni, Trainery a energie), 1 rare karta (Základní + Stage1 + Stage2 Pokémoni) a jedna Reverse Holo (RH) karta (akákoľvek vzácnosť, má blýskavý text). Na mieste rare karty môžete získať tie „najzaujímavejšie“ karty sady – jako sú napr. Pokémoni-Ex. K tomu všetkému získate kartičku so špeciálnym kódom – ten vám otvorí jeden booster na populárnom online simulátore pokemontcg.com. Ak nemáte čas testovať na živo, využite možnosť online testovania.

Booster box (display)

Ide o balenie, ktoré obsahuje 36 boosterov. Boostery sú uložené v papierovej krabičke s designom edície a celé balenie je navyše zabalené v originálnej fólii od výrobcu. Kúpa booster boxu (displaya) je trochu finančne náročná, ale celkovo vás vyjdú jednotlivé boostery oveľa lacnejšie ako pri kúpe po jednotlivých kusoch.

PCD

Predpripravený obsahujúci 60 kariet, ktorý je určený priamo na hru! Týmto balením najľahšie začnete Vašu hernú kariéru, pretože všetko, čo potrebujete, nájdete práve tu!

Na hru je najdôležitejší balíček so 60 kartami. V týchto 60 kartách nájdete vyvážený počet Pokémonov, Trainerov a energií, ktoré budete využívať počas celej hry. Pokémoni sú Vašimi útočníkmi, ktoré sa stretnú v zápasoch proti iným Pokémonom. Trénerské karty im pomáhajú napr. liečením či hľadaním ďalších Pokémonov. Energetické karty sú „platidlá“ za útoky pokémonov.

Check Lane Blister

Balenie obsahuje booster danej edície, sampling pack a evolučnú líniu Pokémona. Sampling Pack obsahuje 3 náhodné karty, väčšinou common karty z danej sady a cardlist, čo je zoznam kariet, ktoré vyšli v danej edícii. To celé je v jednom balení spoločne s líniou Stage1 Pokémona. Stage1 Pokémon býva blýskavý v obrázku, takže krásny doplnok vašej zbierky!

3-Pack Blister

Balenie, v ktorom nájdete 3 boostery danej edície, promo kartu a hádzaciu mincu.

 

Speciálne produkty:

Window Tins

Window Tin je rozširujúce balenie, které hráčom ponúka 4 boostery, online kód a promo kartu nejakého z Pokémonov-Ex.

Pokémon Elite Trainer Box

Špeciálne darčekové balenie obsahujúce 7 boosterov sady Plasma Storm a mnoho doplnkových predmetov – 40ks energetických kariet, špeciálny žetón na Zapálenie a Otravu, kocky na značenie zranení na Pokémonoch, hádzaciu kocku, sprievodcu hrou, deckbox (krabička na balíček) a krabicu na karty.

Pokémon Legends of Justice Box

Legends of Justice Box je špeciálne balenie, kde môžu hráči získať 3 unikátne proma Pokémona Terrakion, Virizion a Cobalion. Okrem pekného spracovania a zberateľskej hodnoty má každý z nich Ability Justified, ktoré im pridá 50 zranenie k útoku, ak je brániaci sa Pokémon temnej podstaty. K týmto kartám sú tu 3 boostery z náhodných BW sad, ale vždy tu bude aspoň 1 Plasma Storm booster, ktorý ponúka nové Plasma Pokémony.

Pokémon Keldeo Box

Špeciálny set nazvaný „Keldeo Box“ sa pýši tým, že hráčom a zberateľom ponúka prvého Keldea v anglickej podobe. Po boku tohto Promo Keldea s 90HP tu nájdete aj „jumbo“ verziu Keldea-EX. Jumbo verzia je oveľa väčšia ako klasická karta, a preto sa nedá na turnajoch hrať – slúži ako dekorácia (Keldeo-EX ponúka naozaj pekné prevedenie). A aby to bol kompletný set s Keldeom, nájdete tu i jeho figúrku, ktorú môžete využiť  ako talizman šťastia pri hrách. Súčasťou sú aj 3 boostery z edície Black&White. Výborné balenie ako darček svojmu kamarátovi či členovi rodiny!

Pokémon Dragon Vault 3-Pack Booster Blister

Ak ste si obľúbili nové Dračie Pokémony, toto balení je pre vás ako stvorené. Mini-set Dragon Vault sa skladá z 20-tich kariet, kde 17 kariet sú noví Dračí Pokémoni, zvyšné 3 karty sú Trainery. Ak budete mať šťastie, môžete získať aj jednu vzácnu kartu, Kyurema s číslom 21/20. Zvláštnosťou tejto sady je to, že každá (áno, naozaj každá) je vo forme holo karty (to znamená, že sa jej obrázok blýska). Preto sa dá táto sady využiť ako krásny predmet pre novú zbierku. Ďalšou zvláštnosťou je absencia vzácnosti kariet – nemáme tu teda common, uncommon a rare karty – všetky karty sú si rovné!

 

UltraPro obalový materiál:

Obaly

100ks jednotlivých jednostranne priehľadných pevných obalov. Zadná strana je nepriehľadná, takže v obaloch môžete hrať aj viditeľne poškodené karty. Pevný obal poskytuje kartám ochranu proti fyzickému opotrebovaniu.

Album

Zberateľský album formátu A4 s 10 všitými stranami, ktorý pojme najmenej 180 kariet a vďaka extra pevnej obálke zaisťuje úplne dokonalú ochranu najcennejších kusov vašej zbierky Pokémonov.

Krabičky

Krabička na balíček, ktorá slúži na uschovanie a prenášanie balíčku. Ide o jednodielnu otváraciu krabičku, ktorá nesie motív vybranej edície a pojme až 75 kariet v obaloch.

Podložky

Elegantná látková podložka s motívom vybranej edície a s gumovou protišmykovou zadnou stranou. Podložka má rozmery 60×35 cm. Používanie playmatov zaručuje ešte väčšiu ochranu vašich kariet a ponúka nebývalý komfort pri hre.

Hračky a plyšáci

Hračky Pokémon sú fenoménom na celom svete! Ide predovšetkým o rôzne varianty figúriek obľúbených postavičiek z kresleného seriálu a akčnej hračky, akou je napríklad Pokéball vystreľujúci figúrky Pokémonov. V neposlednom rade sú veľmi obľúbené plyšové postavičky Pokémonov – malé, veľké alebo hovoriace.

Comments are closed.