Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Pokémon je zberateľská kartová hra, ktorá vznikla v roku 1999 na motívy obľúbenej videohry firmy Nintendo. Hneď od začiatku dosiahla obrovský úspech a dnes je to vôbec najpredávanejšia kartová hra na svete. Otcom Pokémonov je Satoshi Tajiri, japonec, ktorý všetkých Pokémonov vymyslel a nakreslil a v roku 1995 ponúkol svoj nápad práve Nintendu. Od roku 1996, keď sa Pokémon prvýkrát objavil v Japonsku, stal sa obrovskou vlnou, ktorá pohltila milióny detí po celom svete. Fenomén Pokémon je teraz považovaný za kultúrnu revolúciu, ktorá otriasla nielen kartovou scénou.
Pokémon je zberateľská kartová hra, ktorá vám umožňuje preniknúť do sveta Pokémonov. Na tomto prazvláštnom mieste sa stretávajú ľudia ako ty, ktorí tvrdo trénujú, aby sa stali majstrami medzi trénermi Pokémonov.
Pýtate sa, čo je to Pokémon? Sú to záhadní tvorovia, ktorí žijú vo svete ľudí, vysvetľuje profesor Oak, popredný odborník na tieto bytosti.
Tvojou úlohou je tieto tvory chytiť a vytrénovať ich na boj. Ale pozor, nie je to ľahká úloha. Najprv si musíš osvojiť aspoň základné pravidlá, a potom bez problémov vyberieš toho pravého Pokémona na boj. Ak budeš pravidelne hrať, skoro sa v hre zdokonalíš, boj proti Pokémonom tvojich súperov bude pre teba čoraz ľahší a na konci ťa čaká veľa víťazstiev.

Každý Pokémon má odlišné schopnosti na boj. Hoci sa Pokémoni líšia tvarom a výškou, aj ten najmenší Pokémon je schopný bojovať. Niektorí Pokémoni rastú alebo sa vyvíjajú a stávajú sa silnejšími. Báť sa však nemusíš, aj ten najsilnejší Pokémon ti zostane verný. Ak máš v ruke Pokémona, ovládaš obrovskú silu. Si pripravený na všetko.

Pokémon umožňuje deťom zbystriť ich zmysly, zlepšiť čítanie a chápavosť a posilniť strategické myslenie (hlavne pri stavbe hracích balíčkov). Podobne ako v šachu, rozvíja Pokémon u detí všetky vymenované schopnosti a učí ich pri hre kombinovať. Pokémon umožňuje deťom otvoriť sa a komunikovať s ostatnými deťmi, ktorí hrajú túto hru. Je to skvelá cesta, ako si nájsť dobrých priateľov a skvele sa s nimi pobaviť.

Pokémon umožňuje deťom stvárniť svoje predstavy. Stanú sa z nich tréneri tých Pokémonov, ktorých si obľúbili v televízii alebo „pochytali“ na Game Boyi.

Comments are closed.