Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Březen - 26 - 2018 0 Comment

Nová Pokémon edícia Sun and Moon – Forbidden Light vychádza v máji tohto roku, ale prerelease turnaje prebehnú už koncom apríla. Navyše sú vonku karty z japonských setov, a tak pre vás Martin Janouš pripravil rýchly pohľad na túto edíciu a napísal svoje postrehy ku kartám z Forbidden Light. Čo na túto edíciu teraz hovorí profesionálny hráč kartové hry Pokémon? To sa dočítate vnútri.

Pokémon Sun and Moon - Forbidden Light

Zdravím všetkých čitateľov, budúci mesiac nás budú čakať prereleasy novej sady. Poďme sa teda spoločne pozrieť, aké karty a Pokémoni v novej edícii vyjdú

Úvodom by sme si mali povedať, z akých japonských edícií sa anglický set Forbidden Light bude skladať. Základom celej edície je japonský set s rovnakým názvom a k tomu sa pridá japonská rozširovací edícia pre Ultra Prism čiže SM5 + Ultra Force.

Japonská edícia SM5 + Ultra Force je špecifická tým, že je tu veľa kariet pokemonov z edície Ultra Prism s rovnakými parametrami (útoky, HP, retreat cost atď.), Ale s rozdielnym typom (farbou) karty. Môžeme sa teda tešiť napr.  na metalového Empoleona, bojového Garchompa alebo elektrického Magnezona. Zrovna Magnezone je zaujímavý tým, že sa mu zmenila aj abilita, ktorá (na rozdiel od toho z Ultra Prism) prikladá elektrickej energie do hry.

Avšak tento malý japonský set nie je len o reprint do inej farby. Má v sebe aj pár nových a treba podotknúť, že veľmi dobrých kariet. Všeobecne sa dá povedať, že Ultra beast karty v tomto Miniset získavajú nový rozmer a novú silu. Vyjde tu veľmi zaujímavý Ultra beast Naganadel-GX, ktorý má mimoriadny herný potenciál, pretože za 1 energiu udelí 20 zranenie za každého Ultra beast pokémona, ktorého máte v hre. Pre fanúšikov lock deckov a control má tento pokémon aj veľmi zaujímavý GX útok, ktorý hovorí, že si obaja hráči zamiešajú svoje odmeny do decku a rozdajú si nové 3. Nezáleží teda na tom, že súper má posledné odmenu a vy 6, týmto GX útokom hru dostanete do vyrovnaného stavu na odmeny a máte šancu ju zvrátiť! Ultra beast karty dostanem support v podobe karty Beast Ring, ktorá hovorí, že ak súper má 3 alebo 4 zostávajúce odmeny, tak si môžete nájsť 2 základné energie a priložiť ich k jednému svojmu ultra beast Pokémonovi. Táto miniatúrna edícia teda pravdepodobne herný scénu veľmi ovplyvní.

A čo japonský set Forbidden Light? Ten obsahuje 110 kariet (vrátane zlatých verzií kariet) a opäť aj v tomto sete nájdeme karty, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Za zmienku stojí určite Malamar. Tento nenápadný pokémon má veľmi zaujímavú abilitu. Tá vám dovolí vytiahnuť 1 psychickú energiu za kolo a pripojiť ju k jednému Pokémonovi na striedačke. Psychický pokémoni sa teraz dočkajú support pokémona, na ktorého možno tak dlho čakali.
Zygarde GX môže na prvý pohľad vyzerať ako priemerný pokémon, ktorý má však veľmi dobrý GX útok. Po jeho použití Vám ďalšie kolo súperovi pokémoni EX a GX nespôsobí žiadne zranenia. Keďže to je GX útok, tak ho môžete použiť len raz za hru. Ale pozor! Vychádza tu supporter Bonnie, ktorý hovorí, že ak máte štadión v hre a zároveň otočený svoj GX counter, tak môžete po zahodenie štadióne použiť GX útok Zygardy-GX znova! Preto si dokážem predstaviť veľmi účinný deck založený na tomto kombu.

Posledná karta, ktorá v tejto ochutnávke novej edície stojí za odhalenie je Ultra Necrozma GX. Jej útok hovorí, že dáte 20 + 80 zranenie za každú psychickú energiu, ktorú u Ultra Necrozmy máte a potom všetky psychickej energie musíte odhodiť. V kombinácii s Malamarem môže vzniknúť veľmi smrteľné kombo, pretože vďaka Dawn Wing Necrozmě z Ultra Prism môžete cez kartu Float Stone relatívne ľahko točiť pokemonmi medzi striedačkou a aktívnou pozíciou.

Táto edícia bude v predaji od 4. mája 2018 a nájdete v nej tieto produkty:

• Pokémon Boostery
• Booster Boxy Forbidden Light
• Check-lane Blistery
• 3-pack blistery Forbidden Light
• Pokemon Album Forbidden Light
• Pokemon Obaly Forbidden Light

Predpredaj týchto produktov bude zahájený na našom partnerskom eshope Vesely-drak.sk približne v polovici apríla.
Prerelease turnaja budú prebiehať v termínoch 21-29. 4. 2018.

Osobne sa na novú edíciu už teším, pretože opäť prinesie niečo nové, a tak bude zas opäť plno práce poriadne natrénovať, aby som si udržal turnajové výsledky!

Text bol prevzatý a preložený z partnerského webu Pokemon-guru.cz. Autorom je Martin Janouš.

 

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*