Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Září - 24 - 2018 0 Comment

Zdravím všetkých čitateľov Hraj Pokemon!

Ani sme sa nestihli poriadne zoznámiť s novou edíciou Celestial Storm a už klope na dvere ďalšia nová edícia, ktorá má jedno veľké NAJ. Edícia s názvom Lost Thunder, ktorá vyjde 2.11.2018 a prerelease turnaja sa budú konať cez víkend 20 / 21.10. a 27 / 28.10, bude totiž najpočetnejším setem v histórii Pokemon TCG. Edícia sa bude skladať z viac ako 210 kariet. Celý set sa skladá z 3 japonských edícií: SM7a Thunderclap Spark, SM7B Fairy Rise a SM8 Explosive Impact + sa môže stať, že sa dočkáme opäť nejakých zatiaľ nevydaných japonských promo kariet. Nová edícia teda bude určite pecka a verte, že, kto si za normálnych okolností kupuje len 1 booster box z každej edície, tak teraz by mal uvažovať aspoň o 2 booster boxoch, pretože z jedného boxu Lost Thunder toho veľa (pri takom množstve kariet) neotvoríte.

Poďme si povedať nejaké štatistiky o tejto edícii Pokemon Lost Thunder. Ako už bolo povedané vyššie, tak edícia bude mať viac, ako 210 kariet. V edícii tiež budeme môcť nájsť 7 prism star kariet a 13 Pokémon GX kariet. Edícia bude obsahovať viac ako 20 trénerských kariet. Určite táto edícia teda rozhýbe metagame.

Poďme sa teraz pozrieť na akých kartách je táto edícia postavená:

Hlavným vlajkonosičom a maskotom novej edície je nový elektrický pokémon Zeraora, ktorého v tejto edícii môžeme nájsť v GX verzii. Samozrejme okolo tejto karty je veľké množstvo šumu a nie je divu. Má parametre na to, aby sa okolo nej dokázal postaviť veľmi dobrý deck. Schopnosť tohto pokémona hovorí, že všetci vaši pokémoni, ktorí majú pri sebe elektrickú energiu, majú 0 cenu za ústup. Normálny útok tohto pokemona je tiež vcelku slušný, kedy za 3 energie dáte 160 damage a ďalšie koleso nemôžete útočiť. Výborný je ale GX útok. Ten hovorí, že si z balíčka odhodených kariet môžete vytiahnuť až 5 základných energetických kariet a priložiť ich k svojim Pokémonom akokoľvek chcete. Základom je, že tieto energie nemusí byť striktne elektrické, a tak vďaka tomuto Pokémonovi môžete nabiť pokemonmi, ktorí až do terajších čias mali problém s akceleráciou.

 

PK1

 

Ďalšou veľmi diskutovanou kartou, na ktorú sa veľa hráčov teší je Alolan Ninetales GX. Ten teraz vychádza vo fairy verzii a má veľmi silnú abilitu a veľmi slušné útoky. Ability hovorí, že ak vyviniete Alolan Ninetalese z ruky, tak si môžete nájsť až 2 item karty v decku a dať si ich do ruky. Ak je začiatok hry, tak si môžete nájsť rýchlo rôzne bally, aby ste sa dokázali vysetupovat. V neskoršej fáze hry zase môžete hľadať kľúčové item karty, ktoré vám pomôžu vyhrať (napr. Rôzne pokémon tool karty). Normálny útok Ninetalese GX hovorí, že za 2 energie dáte 70 damage do aktívneho pokémona a 30 damage do pokemona na striedačke. Opäť relatívne priemerný útok, ale ak budete útočiť s Choice Bandom, tak sa damage zvýši. GX útok je záhuba pre všetky Ultra Beast pokemony. Ak je totiž súperov aktívny pokémon Ultra Beast, tak ho jednoducho vyradíte a vôbec vás nebude zaujímať koľko bude mať životov.

 

PK2

 

Posledný z mnohých zaujímavých kariet je Lugia GX. Tá má prvý útok za 3 energie a hovorí, že dá 30 + 30 damage za každú energiu u súperovho aktívneho pokémona. Druhý útok stojí iba o 1 energii viac (teda 4) a dáva za 170 životov a Lugia GX nesmie tento útok budúce kolo použiť. Avšak s rôznymi sťahovacími kartami sa môže efekt zrušiť, a tak by nemal byť problém ďalšie kolo byť schopný útočiť znova. GX útok Lugia vám môže na celú hru zbaviť nepríjemného pokemona. Útok hovorí, že dáte súperovho aktívneho pokémona aj so všetkými kartami do Lost Zone. Všeobecne sa dá povedať, že sa táto edícia bude aj veľa točiť okolo Lost Zone, a tak uvidíme veľmi veľa stratégií zaoberajúce sa Lost Zone.

 

PK3

 

Ak sa zúčastníte Prerelease turnajov, tak na vás čaká aj jedna zo špeciálnych promo kariet: Suicuneom, Raikou, Giratina a Tapu Lele. Všetky tieto promo karty sú so špeciálnym artem a môžete je exkluzívne získať len na prerelease turnaji.

 

PK4

 

Na záver sa poďme pozrieť na obrázky produktov. Osobne si myslím, že sa obrázky jednotlivých boosterov veľmi podarili.

 

PK5 PK6 PK7

 

PK8

 

PK9

 

Rozhodne odporúčam boostery z tejto novej edície kúpiť. Táto edícia bude prelomová a to ako pre hráčov, tak aj pre zberateľov. Túto edíciu zaradíme do predpredaja na našom eshope Veselý drak v druhej polovici októbra.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto edícii, na našom partnerskom portále Pokemon Guru budeme počas októbra zverejňovať viac informácií.

Martin Janouš

 

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*