Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Červenec - 15 - 2013 0 Comment

V dňoch 5. – 7. júla sa konalo v americkej Indianapolis národné majstrovstvá USA s rekordnou účasťou cez 2100 hráčov av dnešnom článku Vám jeho priebeh a víťaza predstavíme.

Očakávaná metagame:

Hráči pred majstrovstvá USA očakávali najmä balíky zamerané na Pokémonov Plasma, teda hlavne známu variáciu Thunduruse s Deoxys-EX. Potom, čo obľúbený balíček Keldeo-EX/Blastoise vyhral majstrovstvá Kanady, tiež sa zaradil medzi balíčky, s ktorými je nutné počítať. Jeho veľkou výhodou je univerzálnosť proti rôznym balíčkom, čo na tak veľkom turnaji rozhodne výhodou. Ďalším očakávaným balíčkom bol Darkrai, ktorý z novej sady Plasma Freeze dostal novú posilu v podobe Absolu. Títo traja ‚ťahúni‘ mali byť doplnení napríklad o Gothitelle / Accelgor, či rôzne Garbodoří pokusy.

Plasma (Thundurus-EX/Deoxys-EX/Kyurem), najrozšírenejšie balíček na amerických Nationals

Priebeh

Pre takýto veľký počet hráčov bolo naplánované hrania v troch dňoch so začiatkom v piatok. Kategórie najstarších (masters) hrala celkom 9 kôl a top128. Keďže masterov bolo takmer 1000 (!) Rozhodlo sa o ich rozdelení na 2 skupiny (flights). Prvú skupinu ovládol po deviatich kolách a neporazený zostal Rahul Reddy z Virginie so svojím Keldeo-EX/Blastoise. Väčšie prekvapenie však priniesla skupina druhá, v ktorej zvíťazil Michael Slutsky z Minnesoty s Klinklangy, teda balíčkom, s ktorým nikto moc nepočítal!

Po piatkových a sobotných úmorných 9 kolách čakalo 128 najlepších z kategórie masters finálová časť. (Z každej skupiny teda postúpilo 64 hráčov.) Hralo sa na 2 víťazné s časovým limitom 75 minút + 3 nastavená kolesá. Táto časť tiež priniesla mnohé prekvapenia. Ku príkladu Ross Cawthon dokázal postúpiť do najlepších 64 s balíčkom … Garchomp / Altaria.

Určite ste tiež počuli o hráčovi Kyle Suchevichovi, ktorý prevádzkuje stránku TheTopCut. Tentoraz sa už po šiesty raz (!) Dostal v tak veľkej konkurencii na tomto turnaji do najlepších šestnástich.

Do najlepších 8 sa dostali balíčky: 3x Plasma, 3x Gothitelle, 1x Darkai a prekvapivo aj 1x Klinklang. Zaujímavé je, že tu úplne chýbal Keldeo, ktorý u nás, v podobnej metagame, slávil toľko úspechov.

Takmer zabudnutia Klinklangové ukázali, že do hry ešte rozhodne majú čo hovoriť …

TOP4 už bola v znamení dvoch mirrorov, kedy proti sebe nastúpili dve plazma a dve Gothitelly. Bolo teda jasné, že vo
finále sa stretnú Plasma a Gothitelle. Finále bolo napínavé a nakoniec pomerom 2-1 zvíťazil s balíčkom Gothitelle / Accelgor Edmund Kuras, nováčik tejto hry z Kalifornie nad Ryanom Sabelhausem z Južnej Karolíny a definitívne potvrdil vysokú úspešnosť svojho balíčka na tomto turnaji.

My sme pre vás tiež preložili rozhovor s víťazom Edmundom Kuras, tu je!

Pokemon.com: Gratulujeme Edmunda, to bol fantastický zápas, ako sa teraz cítiš?
Edmund: Som na vrchole sveta. Mal som veľké šťastie sa vôbec zúčastniť a samozrejme aj zvíťaziť. Budúci rok však odchádzam študovať do Európy, a preto boli toto asi moja posledná Nationals.

Pokemon.com: Víťaz a má problém so samotnou kvalifikáciou? Ako to?
Edmund: Aby som sa mohol dostať na štúdium do Európy, musel som sa veľa učiť av tomto prípade pre mňa hranie kartovej hry znamenalo menšiu prioritu. Nemohol som teda moc jazdiť na turnaje a vo voľnom čase som sa iba zúčastnil niekoľko turnajov Battle Roads a City Championship a dokonca som musel aj na ligu, aby som len tak tak nazbieral potrebných 15 Play! Points pre kvalifikáciu sem na majstrovstvách USA.

Finále malo naozaj vynikajúcu atmosféru ..

Pokemon.com: Ako si si viedol na predchádzajúcich veľkých turnajoch?
Edmund: Dostal som sa dvakrát do Top32 a na minulom majstrovstvách USA do TOP128. Tiež som sa zúčastnil Majstrovstiev sveta, kde som skončil v TOP8.

Pokemon.com: Čo ťa viedlo k voľbe balíčka s Accelgorem a Gothitelle?
Edmund: Je veľmi konzistentnú a tiež rýchly. Súpera svojim setupom Gothitelle veľa spomalím a sú aj zápasy, v ktorých súper neurobí vôbec nič. (Napr. nemôže použiť Rare Candy, Pokémon Catcher, Ultra Ball ..)

Pokemon.com: Hral si len jedného Dusknoira so schopnosťou Sinister Hand. Neprišlo ti to málo? Väčšina ľudí hrala dve kópie.
Edmund: Sú niektoré MatchUp, kedy chcem mať Dusknoira v hre, ale na druhú stranu vsádza na dobrú konzistenciu. Prioritou je pre mňa dostať do hry Accelgora a potom sa až starať od Dusknoira.

Víťaz kategórie masters – Edmund Kuras

Pokemon.com: Ktorý balík je pre teba tvrdým orieškom?
Edmund: Keldeo-EX/Blastoise, kde strašne záleží na počiatočnom flipu. Ak nezačnete, pravdepodobne prehráte.

Pokemon.com: Potom, čo si vyhral tento turnaj, chystáš sa pred majstrovstvami sveta urobiť v balíčku nejaké zmeny?
Edmund: Balíček bol pred majstrovstvami hráčom veľa poznám, ale väčšina ho považovala za zlý a podcenila jeho možnosti. Myslím si, že sa ale teraz pred majstrovstvami sveta hráči na neho pripraví, a preto v balíčku nejaké zmeny urobiť musím.

Pokemon.com: Aké to bolo hrať na pódiu pred zrakmi toľkých divákov?
Edmund: Páčilo sa mi to? Veľa mojich priateľov ma sledovalo a povzbudzovalo.

Ešte raz ti gratulujeme a prajeme veľa šťastia na augustovom majstrovstvách sveta!

Gothitelle / Accelgor, víťazný balík amerického majstrovstvá v kategórii masters

Celkové výsledky majstrovstvá USA:

MASTERS
1. Edmund Kuras – Gothitelle / Accelgor
2. Ryan Sabelhaus – Plasma

SENIORS
1. Calvin Connor – Plasma
2. Orrin Wildon – Darkrai-EX/Garbodor

JUNIORS
1. Carson St. Denis – Lugia-EX?
2. Hayden Pyritz – Darkrai-EX?

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*