Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Leden - 21 - 2019 0 Comment
TeamUp

 

Edícia Pokemon Team už je vonku a v článku Vám stručně představíme tuto sérii.

 

TeamUp

 

Obrázky: The pokémon Company International, eBay, Bulbapedia, Zephyr Epic

Nová edice Pokémon – Team UP!

Zdravím čitateľov Pokémon Guru!

Séria Team Up! sa nám blíži a s ňou aj nové Tag team karty. Prvé informácie o spomínanej sérii zverejnil na Pokémon Guru Syndagone vo svojom článku, ktorý nadväzuje na video Syndagone a PikaJane. V spomenutom videu predstavuje prínos novej série ako aj niektoré jej karty. Všetky Pokemon karty edície Team up a balíčky môžete objednať na našom partnerskom eshope Vesely drak.

wailord_box

Jednotlivé najlepšie karty budú predstavené v tradičnom článku TOP10, dnes však chcem skôr polemizovať o využití Tag Team kariet, ako aj predstaviť produkty spomínanej série. Určite je séria Team Up! prelomovou sériou a zároveň veľa kariet z nej sa objaví na turnaji v Cannes, či na iných turnajoch.

WailordLatias

Magikarp and Wailord GX Tag Team má potenciál vo vyťahovacích balíčkoch spolu s kladivami, Acerolou, Max Potionom… Vyjde v špeciálnom balení. Tiež si viem predstaviť balíček s Quagsirom a Aqua Patchmi. Vo formáte Expanded sa môže objaviť v balíčku s Blastoisom. 300 HP je proste ťažké zabiť a hráč sa niekedy skôr vyťahá, než potiahne čo len jednu odmenu.

PikachuVenusaur

Latias and Latios GX Tag Team má potenciál v balíčkoch s Malamarmi a Necrozmou GX, či Ultra Necrozmou GX, ale viem si túto kartu predstaviť aj v množstve iných balíčkov. 250 HP, útok za 240 a Aero Unit GX, ktorý nabíja 5 Basic energií sú proste skvelé.

Pikachu and Zekrom GX Tag Team je asi najpopulárnejšou Tag Team kartou. Táto karta má potenciál. Za tri energie spôsobí 150 zranení a nabije tri energie ďalšiemu Pokémonovi. 240 HP je slušné číslo a spolu so Zeraorou GX, Tapu Kokom (GX), ako aj vylepšeniami z nedávnych sérií má táto karta brutálny potenciál. Proti nim sú však Passimian, Buzzwole či Lycanroc GX účinnou zbraňou.

Gengar_Mimikyueevee.png

Celebi and Venusaur GX Tag Team je tiež kartou, ktorá sa pravdepodobne bude hrať. 270 HP je super, k tomu použiteľné útoky sú príjemným bonusom. Spolu s Venusaurom, Lurantisom (GX) či Sceptilom (GX) tu vidím potenciál. Uvidíme, či sa v metagame presadí.

Gengar and Mimikyu GX Tag Team má zaujímavý útok Poltergeist, ktorý za dve energie spôsobí 50x toľko zranení, koľko má na ruke súper trénerských kariet. Ak nehráte proti Zoroarkovi GX, či Weavile, tak ste v pohode. V opačnom prípade sú toto veľmi lacné tri odmeny pre súpera. 240 HP nie je problém pre Zoroarka GX odpáliť na ranu.

Snorlax and Eevee GX Tag Team je pekná karta s nádherným artworkom. Uvidíme, či sa presadí v aktuálnom formáte. 270 HP je tiež zaujímavé číslo.

booster1booster2

Boostre budú obsahovať tradične 10 kariet edície Team Up, kde sa okrem bežných kariet, budú dať vytiahnuť aj Team Up Pokémoni, ale aj GX karty, holo, reverse, rare, či secret rare karty. Pull rate zatiaľ nie je známy, uvidíme. Treba si počkať na prvé videá rozbaľovania na YouTube.

displej

Okrem boostrov či displeja bude možné si zakúpiť aj monoblistre, či trojblistre. U monoblistrov nás zaujme hlavne karta Mimikyu, ktorá je fairy typu, má 70 HP a dva lacné útoky. Poslúži viac v zbierke ako promo, no viem si predstaviť využitie jej prvého útoku vo fairy balíčkoch.

monoblisterbooster3

Trojblistre budú obsahovať promo Ultra Necrozmy, ktorá má slušný potenciál. 130 HP nie je málo, je to Ultra Beast a dokáže spôsobiť 100 či 200 zranení. Nabiť sa vie Beast Ringami, či Malamarom, no dokáže ju nabiť aj Magnezone či Metagross GX. Určite by som ju nezatracoval a táto karta má svoje čaro.

trojblister

Okrem Ultra Necrozmy sa objaví v trojblistroch aj Deoxys, ktorý má tiež potenciál v kombinácii s Naganadelmi a zaujímavú schopnosť presunu energií. V aktuálnej sérii trojblistre za investíciu rozhodne stoja.

deoxys.jpg

Ak chcete nové krásne obaly, rozhodne by som sa poobzeral po Elite Trainer Boxe. Okrem ôsmich boostrov v balení nájdete nádherné kocky, obaly Pikachu/Zekrom, žetóny zranenia či rôzne markery (označovače). Tiež nechýba knižka aktuálnej série či energie všetkých druhov.

elite Box

Pokémon Company nás opäť prekvapila a v januári očakávajte nabité pre-release turnaje, ktoré priebežne dopĺňame v našom kalendári na stránke Pokémon Guru, ako aj predstavíme v ďalšom článku. Neskôr bude možné predobjednať si, alebo následne objednať si karty série Team Up! aj prostredníctvom partnerského e-shopu Veselý Drak, ktorý produkty vždy dodá expresne rýchlo a za výborné ceny.

Pripomínam, že na Cannes Special Evente už bude možné sériu Team Up! hrať, a preto si ju nezabudnite dovtedy objednať.

elite_box

Všetkým hráčom prajem do roku 2019 veľa úspechov a hlavne aby bol ten nový rok ešte lepší, ako bol ten predošlý.

Karol Blesák

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*