Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Červenec - 3 - 2018 0 Comment

Nová Pokémon edícia Sun and Moon – Celestial Storm vychádza začiatkom augusta tohto roka, v predaji bude v našom partnerskom Pokemon eshope Veselý drak. ale prerelease turnaje prebehnú už koncom júla. Navyše sú vonku karty z japonských setov, a tak pre vás Martin Janouš pripravil rýchly pohľad na túto edíciu a napísal svoje postrehy ku kartám z Celestial Storm. Čo na túto edíciu teraz hovorí profesionálny hráč kartové hry Pokémon? To sa dočítate v tomto článku.

CS1

Foto: The Pokémon Company International
Pokémon Sun and Moon – Celestial Storm – rýchly pohľad na edícii od Martina Janouš

Zdravím všetkých čitateľov Hraj Pokemon!

Čas letí veľmi rýchlo, a tak nás už za necelý mesiac čakajú prereleasy novej edície. Nová edícia s názvom Celestial Storm prinesie opäť veľké množstvo nových kariet, ktoré obohatia formát novými stratégiami. Prvý veľký turnaj, kde bude povolená táto nová edícia, bude samotné majstrovstvá sveta, a tak všetkých hráčov mieriace na tento turnaj bude čakať veľký testing plný neznáma, pretože nebude známa metagame. Preto bude veľa záležať na individuálnom odhade sily a vplyvu jednotlivých kariet na metagame. Posledné 2 majstrovstvá sveta bola nová edícia takto povolená už priamo na samotný veľký turnaj a zatiaľ sa vždy objavilo veľké množstvo balíčkov s kartami z novej edície, ktoré sa umiestnili veľmi vysoko. Napr. minulý rok majstrovstvá sveta vyhrala Gardevoir GX, ktorá vyšla vtedy v novej edícii Burning Shadows. Nie je teda múdre prehliadať novú edíciu (zvlášť pre hráčov idúci na Worlds), pretože pravdepodobne opäť vzniknú nové koncepty, ktoré zamiešajú metagame.

Z čoho sa nová edícia Celestial Storm skladá?

CS2 CS3

Je to opäť kombinácia niekoľkých japonských setov. Základom bude tvoriť japonská edícia „SM7 Charisma of the Wrecked Sky“. K tomu sa pridá doplnková edícia SM6b Champion Road. No a všetko nakoniec doplní ešte niekoľko kariet, ktoré vyšli ako proma v Japonsku.

Všeobecne sa dá povedať, že sa nová edícia bude veľa zameriavať na dračie pokemonmi, ale ani ďalšie typy nebudú opomenuté, a tak sa poďme spoločne pozrieť, čo najzaujímavejšieho nám nová edícia prinesie!

CS5 CS6

Poslednou dobou sa na internete všeobecne vyzdvihuje nová Rayquaza GX, ktorá nás v novej edícii čaká. Na prvý pohľad má veľa parametrov, ktoré z tejto karty právom robia kartu, ktorú chcete v boosteru rozbaliť. Je to basic pokémon; má veľmi silný útok, ktorý dá 30 damage za každú grass a lightning energy, ktorú máte v hre; má tiež veľmi dobrú abilitu, ktorá podporuje rýchle nabíjanie a dostaniu energiou do hry, čo rýchlo zvýši damage útoku; a navyše má Rayquaza super GX útok, ktorý zahodí vašu ruku – a vy si potiahnete nových 10 kariet, takže ste poistenie napr. proti zlým štartom. Určite odporúčam si Rayquazy GX zohnať! Celé Rayquaza kombo naviac podporuje ešte nový Latias Prism star, ktorý vám umožní priložiť ku každému vášmu základnému dračiemu Pokémonovi základnú energiu z balíčka vašich odhodených kariet.

Veľmi diskutované karta je aj nový supporter Steven ‚s Decision. Ten vám umožní nájsť si v balíčku 3 karty a dať si ich do ruky. Bohužiaľ za cenu, že končí váš bicykel. Od septembra už nebude legálne karta N na formáte standart, a tak bude ťažšie pre súpera 3 nájdenej karty dostať z vašej ruky. Navyše sa v novej edícii ponúka kombo s Metagrossem, ktorý hovorí, že ak je aktívny a vy zahráte Steven ‚s Decision, tak vaše bicykel neskončí, čo môže byť veľmi silné.

CS8

Milovníci Ultra beast pokemonov si budú môcť rozšíriť zbierku o nové kúsky. Vyjdú tu 3 nové metalovej Ultra beast karty. Celesteela bude asi veľmi zaujímavý pokémon, ktorý sa uplatní ako tech v rôznorodých balíčkoch. Jej útok dáva za 5 energiou 160 damage. To je na prvý pohľad slabé, ale ak je počet zostávajúcich odmien v hre v súčte rovný presne 6, tak tento útok stojí iba 1 metalovú energiu. Dať za 1 energiu 160 damage už je naopak bomba, takže Celesteelu asi tiež uvidíme.

Zaujímavý GX pokémon novej edície bude určite aj Shiftry GX. Pomocou GX útoku vám umožní zamiešať jedného súperovho pokemona späť do balíčka. Tento efekt je už teraz silný u Tapu-Fini GX a tu je silnejší aj o fakt, že pokojne môžete zamiešať súperovho posledného pokémona v hre, a tak ľahko vyhrať. Shiftry má ale aj silný útok. Jeho druhý útok hovorí, že dáte 90 + 90 zranenie ak máte rovnako kariet v ruke, ako má súper. To sa dá podporiť novou kartou Copycat, ktorá hovorí, že si zamiešate ruku do balíčka a potiahnete si presne toľko kariet, koľko má súper kariet v ruke. Pamätníci možno tuší, že Copycat už bol mnohokrát vydaný v minulosti, a tak sa opäť vracia. Shiftry bude asi hlavne silný až po rotáciu, kedy sa pravdepodobne formát zase trošku zbrzdí.

Túto sezónu zmizli všetky karty, ktoré pomáhali rýchlo prejsť deck. Teraz sa nám opäť jedna z nich vracia. Jedná sa o kartu Acro Bike. Tá sa veľmi hodí do agresívnych balíčkov, ktoré potrebujú rýchlo nalízat správne karty do ruky. Acro Bike sa vždy hral, ​​a tak sa nebojím toho, že sa bude hrať znovu.

Japonská edícia Champion Road, ktorá je súčasťou edície Celestial Storm je plná pseudoreprintů starých kariet. Niektoré z nich asi nájdu uplatnenie aj dnes. Napr. Magcargo sa zdá, že bude naozaj veľmi silný. Jeho abilita je polovičná Mallow. Teda raz za bicykel aj môžete nájsť akúkoľvek kartu v balíčku a následne si ju dať na vrch vášho balíčku. V kombinácii so Zoroarkem GX alebo Acro Bike bude táto kombinácia neuveriteľne silná. Možno sa dokonca bude aj vyplácať hrať 1-1 lajnu Magcarga v mnohých balíčkoch (a to aj tých, ktorí nebudú moc kartu liznúť hneď).

Electrode-GX môže byť súčasťou vysoko agresívnych balíčkov. Ak použijete jeho schopnosť, tak si v balíčku odhodených kariet nájdete až 5 energetických kariet a priložíte ich k svojim Pokémonom akokoľvek chcete. Má to však 2 nevýhody. Po prvé musíte energie priložiť k Pokémonom, ktorí nie sú EX alebo GX a za druhé budete musieť zaplatiť 2 odmenami, ktoré súperovi dáte, pretože pri použití tejto ability bude Electrode-GX vyradený z hry. Bude teda nutné 3x zvážiť „Cost a Benefit“ tejto karty, teda hlavne či sa vám oplatí dať súperovi kvôli tomuto efektu 2 odmeny.

Sableye sa mi zdá ako veľmi užitočný pokémon. Bude veľa záležať na tom akým smerom sa metagame a field po rotáciu vyvinú. Jeho abilita hovorí, že sa raz za bicykel môžete pozrieť na vrchnú kartu balíčka a buď ju vrátiť, alebo ju zahodiť. Sableye vám teda môže pomôcť dostať sa k dôležitým kartám rýchlejšie, pretože si nepotrebné karty zahodíte. Tiež vám ale môže pomôcť uistiť sa, že si nejakú konkrétnu kartu potiahnete, pokiaľ ju na vrchu balíčka uvidíte.

Myslím, že toto sú všetky karty, ktoré stoja za zmienku. Uvidíme, čo za karty sa nakoniec v skutočnosti naozaj uchytí na formáte. Na záver sa ešte poďme pozrieť, ako budú vyzerať produkty novej edície.

Celestial Storm Pokemon booster

CS21 CS22

 

Celestial Storm Pokemon PCD Sceptile

CS24 CS25

Celestial Storm Pokemon Booster box

CS26

 

Celestial Storm Rayquaza Elite Trainer Box

CS27

 

Predpredaj týchto produktov bol zahájený na našom partnerskom eshope Vesely-drak.sk.

Prajem všetkým veľa šťastia na prereleasech v júli!

Martin Janouš

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*