Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Srpen - 10 - 2013 0 Comment

V piatok 9. augusta sa otvorili brány majstrovstvá sveta 2013 v kanadskom Vancouveri kvalifikačnom turnajom posledná šanca s českou účasťou. Prečítajte si o všetkom podstatnom, čo sa prvý deň stalo.

Last Chance Qualifier
Turnaj posledná šanca tradične predchádza veľkému turnaji nasledujúceho dňa. Len tým najlepším sa podarí kvalifikovať do hlavnej fázy turnaja a medzi hráčmi občas panuje názor, že postúpiť z LCQ je ďaleko ťažšie záležitosťou ako postúpiť do vyraďovacej časti na samotnom majstrovstvách. Dôvod? Je to prosté, turnaje posledná šanca sa zúčastňuje oveľa viac hráčov. Tento rok sa zúčastnilo v kartovej časti najstaršej kategórie masters na 450 hráčov, pritom do hlavného turnaja postúpilo iba osem!
Celá kvalifikácia prebieha celkom svižne. Hrá sa vyraďovacím spôsobom a na dva víťazné zápasy. Ak dvakrát v jednom dueli prehráte, z kvalifikácie vypadávajú. Tento rok sa teda v kartovej časti kategórie masters po prvom kole zúžil počet účastníkov na 256 a ďalej na 128, 64, 32, 16 .. až zostalo osem ľudí. Pre postup teda hráči museli uhrať 6-0, čo v najlepšom prípade pri hre na 2 víťazné znamenalo 12 výhier v rade, ale teoreticky stačilo k postupu aj skóre 12-6 a to za predpokladu, že hráč všetky duely zvládol so skóre 2-1 .
Českému zastúpenie sa na turnaji posledná šanca bohužiaľ veľmi nedarilo. Junior Tadeáš Fousek, ktorý sa na turnaj pozrel v rámci súťaže v časopise ABC, vypadol v druhom kole. O ďalších účastníkoch z radov Čechov správy nemáme, avšak na listine postupujúcich nie sú. Snáď pre ne ale LCQ bolo aspoň veľkú medzinárodnú skúseností, ktoré nikdy nie je nazvyš.
Známy hráč a tiež dvojnásobný majster sveta v kartovej hre Pokémon – Jason Klaczynski, postúpiť z turnaja dokázal. So svojím balíčkom Darkai / Sableye, ktorý by niekomu prišiel už trochu zastaraný, premožiteľa za celý deň nenašiel a zahrá si tak zajtrajší hlavná časť turnaja, v ktorej bude rozhodne patriť medzi horúce favoritov na postup do nedeľnej vyraďovacej časti.

 

Zaujímavosti
- Tsuguyoshi Yamato, jeden z najlepších hráčov vôbec, s balíčkom Darkai / Absolu prekvapivo do hlavnej časti z LCQ nepostúpil
- S bratmi Janoušovými bol urobený oficiálny rozhovor, prečítať si ho môžete na stránkach majstrovstvách
- V LCQ podľa všetkého dominovali balíčky s Darkraiem a Plasma Pokémonov, uvidíme, ako to ovplyvní voľbu do hlavného turnaja

——> Pozrite sa na fotogalériu z prvého dňa majstrovstiev na Facebooku Pokémon Guru <——

Dnešný program
Zhruba od 19 hod nášho času vypukne hlavná časť turnaja majstrovstiev sveta, v ktorej má Česko hojné zastúpenie. O zástupcoch z našej krajiny ste sa v priebehu prázdnin mohli dočítať v mnohých rozhovoroch na stránkach Pokémon Guru. Vystúpenie našich reprezentantov budeme pozorne sledovať a všetky čerstvé informácie sa dozviete okamžite na  Facebookovej stránke Pokémon Guru. V nočných hodinách potom môžete sledovať na hlavnej stránke Pokémon Guru žívý vstup, ktorý bude prenášať napínavé duely z vyraďovacích častí. Myslíte, že uvidíme niekoho z našich na videu.? ;-)

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*