Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Srpen - 11 - 2013 0 Comment

Na druhý deň majstrovstiev sveta v Pokémonu sú tradične naplánovaná základné kolesá, avšak tentoraz sa usporiadatelia k nim rozhodli prihodiť aj časť napínavých duelov vyraďovacej časti. Nabitý program priniesol aj veľmi príjemné prekvapenie na českej strane, ktoré odkazuje, že včerajškom naše pôsobenie rozhodne neskončilo! Viac sa už dočítate nižšie. :-)

Základná časť hlavného kartového turnaja Majstrovstiev sveta
Veľmi očakávaný turnaj konečne po roku opäť predstavil najlepších hráčov z celého sveta. Novo sa usporiadateľstva ujala Kanada, konkrétne Kongresové centrum vo Vancouveri náležiace provincii Britská Kolumbia. Účasť bola nadštandardná, do turnaja sa kvalifikovalo a dorazilo 119 juniorov, 149 seniorov a 207 zástupcov najstaršie kategórie Masters. Seniori a Master zviedli v základnej časti dlhej bitky formáte modified v 8 náročných kolách, z ktorých do vyraďovacích bojov postúpilo 32 najlepších. Na najmladší Juniory čakalo 7 nemenej náročných kôl a topka pre 16 hrajúcich.
Českí reprezentanti si v turnaji viedli nasledovne. Martin Mitáš, ktorý bol na MS vôbec prvýkrát uhral pekných 3-4 a celkovo skončil na 64. mieste. Od Martina sa čoskoro snáď dočkáte aj reportu. ;-) Ondra Kujal, víťaz národného majstrovstvá, nesklamal av pohode so skóre 6-1 opäť po roku postúpil do vyraďovacích bojov! Jindra Nepevný, ktorý je na majstrovstvách sveta za posledné roky ako doma, svoje pôsobenie ukončil so solídnym skóre 4-4 a 93. pozíciou. Petru ‚Bulb‘ Janouš sa bohužiaľ na turnaji veľmi nedarilo a za stavu 1-4 sa rozhodol z turnaja dropnout. Jeho starší brat, Martin ‚Onix‘ Janouš, bol ale na turnaji veľmi úspešný. S takmer rekordným skóre 7-1 sa prebojoval medzi 32 najlepších. Pre českú stranu turnaj Majstrovstvá sveta začal tretíkrát veľmi dobre, pretože opäť oslavuje 2 zástupcu vo vyraďovacích bojoch.
Slovenská premiérová účasť v podobe Kika Hodas si odváža 108. miesto a skóre 3-5. Podobne si viedla aj Romana Turzíková, ktorá sena turnaj kvalifikovala výhrou na rakúskom majstrovstvách. Ako najmladší účastníčka vybojovala 112. miesto.

Ďalšie činnosti druhého dňa
Samozrejme že nie všetci sa mohli turnaja Majstrovstiev sveta priamo zúčastniť, ale stále mohli byť jeho súčasťou! Pre tieto ostatné boli pripravené rôzne sideeventy, ligy, sledovacie obrazovky, obchodík a ďalšie akcie. Na Worlds si skrátka užije ktokoľvek a odkiaľkoľvek!
Po celom komplexe ste sa tiež mohli stretnúť s rôznymi postavičkami zo seriálu v životnej veľkosti a jeho tvorcovia v takisto životnej veľkosti. :-)
Vedľa kartového turnaja sa nenudili ani priaznivci video hier (Black & White). Bol pre nich už po šiestej prichystaný podobný turnaj, ako majú kartové hráči. Na majstrovstvách sveta je možné tiež do týchto video hier na konzole Nintendo DS získať unikátny ‚eventové‘ Pokémonov.

Zaujímavosti
- Jason Klaczynski, dvojnásobný majster sveta, sa prebojoval do TOP4 s balíčkom Darkrai / Sableye a myslí na hetrik
- Igor Costa, majster sveta z minulého roka, na turnaji prekvapivo vôbec neuspel so skóre 2-6
- Ray Rizzo, trojnásobný majster sveta vo video hrách Pokémon, svojou štvrtou trofej za sebou nezíska

——> Pozrite sa na fotogalériu z majstrovstiev sveta na Facebooku Pokémon Guru <——

Vyraďovacia časť
Najlepšie hráčov zo základnej časti čakala vo večerných hodinách sledovaná vyraďovacej časť. Tú ste mohli vidieť naživo aj Vy priamo na hlavnej stránke Pokémon Guru, kam sme umiestnili streamovacie obrazovku. Tieto duely komentovali väčšinou známi hráči a veteráni a treba povedať, že všetky boli veľmi napínavé.
Navrchu som spomenul dvoch českých zástupcov, ktorí sa do tejto fázy prebojovali – Martin Janouš v kategórii Masters s balíčkom Keldeo / Blastoise a Ondra Kujal v kategórii Juniors, ktorého balíček zatiaľ nezverejníme :-) .
Martinova cesta bohužiaľ vzápätí skončila a to v Top32, kde nestačil na balík Rayeels, proti ktorému to majú Keldea vždycky zložité. Aj tak sa ale jedná o najväčší úspech Čechov v kategórii Masters za celé roky.
S veľkým potešením a uznaním však musíme vyzdvihnúť výkon Ondreja. Po víťazstve v Top16 porazil svojich protivníkov ako v TOP8, tak v semifinále a prebojoval sa neuveriteľne a nečakane ako prvý český hráč v histórii Pokémon až do finále majstrovstiev sveta! Táto veľká udalosť bude z Kanady vysielaná naživo zhruba po 21. hodine nášho času a čitatelia Pokémon Guru ho môžu sledovať online na hlavnej stránke. Zostáva tak jediná otázka …

STANE SA jedenásťročný JUNIOR ONDRA Kujal majster sveta v kartovej hre POKÉMON ZA ROK 2013?

Categories: Pokemon novinky