Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Červenec - 19 - 2013 0 Comment

Dnešným dňom pokračujeme v seriáli rozhovorov s účastníkmi augustového majstrovstvách sveta v kanadskom Vancouveri. Podarilo sa nám vyspovedať naraz hneď oboch bratov, Martina“ Onix“ a Petra“ Bulb“ zo silnej Pokémon rodiny Janoušů, a preto sa nižšie dočítate o tom, kde študujú, ako sa usilovne na veľký turnaj pripravujú, a že aj vytiahnutie kratšie zápalky môže predznamenať veľké víťazstvo!

Ahoj, hoci vás iste všetci poznajú, môžete sa obaja čitateľom trochu priblížiť?
MJ: Dobré popoludnie, zdravíme všetkých čitateľov. Ja, Martin Janouš via Onix, som sa narodil 23.5. 1992. Ak dobre počítate, tak je mi 21 rokov. Študujem na Poľnohospodárskej univerzite, kde sa mi zatiaľ darí. Mám hnedé oči, hnedé vlasy a niečo okolo 170cm na výšku. Na šírku je to o niečo menej. Mám priateľku, ktorú milujem. Stále som slobodný a bezdetný.

PJ: Ja, Petr Janouš via Bulba, som sa narodil 2.7. 1995. Včera to teda bolo 14 dní, kedy mi bolo 18, čo je na nič, pretože si Martin musel platiť letenku. Študujem na Smíchovské Strednej priemyselnej škole, odbor IT. Mojím obľúbeným životným koníčkom je a bude futbal. Hrám za TJ Svoboda Ratměřice. Veľa kvalitný tím :-D . Mám pieskové vlasy, modré oči a nosím boxerky :-D . Milujem steaky a všetko jedlo, čo sa dá zjesť. Okrem 14 dní starého chleba :-D .
No a to by stačilo. P.S. Nemáme radi cheating!

Aké balíky ste zvolili na majstrovstvách republiky a čo vás k tejto voľbe viedlo?
Zostavili sme profesionálny testovací tím. Ten sa skladal z nás 2, bratov Kunz, Martina Mitas a Jindru nepevného. Veľký testing prebehol asi 14 dní pred nats u Kunz, kde sme to rozlúskli. Všetko Začalo ťahaním zápaliek, pretože všetci chceli hrať Gothitelly, ale vďaka malým finančným prostriedkom (poznámka – nebránime sa sponzoringu) mohli hrať Gothitelly iba 4 z nás. Dlhšie zápalky si vytiahol Onix, Jirka Kunz, Martin Mitáš a Jindra.

P.J.: Ja som bol teda naštvaný a smutný. Testoval som Gothitelly dlho a zrazu som to musel zmeniť. Zmenil som to na plazmu, ale tá začala moc prehrávať (pretože to je najviac umíchatelný deck na dnešnom Field). Po veľmi kvalitnom testingu (ktorý zahŕňal hranie biliardu a počúvanie historiek od Jindru nepevného) som sa rozhodol pre Blastoise s vajcom (Exeggcute). Prečo s vajcom? Pretože vajce má kazdy chlap. A hlavne, nehral som Black Kyurema-EX, pretože tým Blastoise totálne pokazíte. Prakticky noc pred majstrovstvami som do decku na nátlak môjho brata pridal 2 Wartortly. Nehral som Tool Scrapper, pretože som si myslel, že Garbodory nestretnem. Stretol som 3 a 2 som porazil. Týmto verejne ďakujem Pavlovi Jakubcovi za jeho hovadinu, ktorú v našej hre urobil, pretože len vďaka nej som sa mohol stať majstrom republiky. Keby vás tá hovadina zaujímala, tak použil N a pomocou neho si dolízal balíček. Zabil ma len Roman z Budějovic:-D.

Petrova“ tajná“ prísada do balíčka Keldeo-EX/Blastoise

MJ: Ja som teda hral Gothitelly, pretože sme Lakos a vytiahol som si dlhú zápalku. Všetci hrali môj list, ktorý sa ukázal ako veľmi dobrý (podobný, ktorý vyhral US nats). Mal som síce obdobie, kedy som o Gothitellách pochyboval, ale nakoniec sa to ukázalo ako dobrá voľba. Týmto sa ospravedlňujem Jirkovi Kunzovi, ktorý musel moje depresívne nálady znášať:-D.

Mimochodom výsledky nášho testovacieho tímu boli excelentné (3/4 masterov v TOP4, 1/1 juniorov v top2 a 1/1 seniorov v top2).

Pripravujete sa už na Majstrovstvách sveta? S kým všetko testujete a skúšate aj balíčky na Pokémon TCG prihlásený?
Tak určite sa pripravujeme. Avšak čím viac testujeme, tým viac zisťujeme, že je ten field na Pichu. Je to veľa o tom, kto začne a kto koho lepšie umíchat. Testujeme opäť s naším hviezdnym tímom (poznámka pre Kakuna tím – Jirka Kunz je v našom tíme). Teda vkladáme veľké nádeje do našej účasti. Na PTCGO netestujeme, pretože preferujeme live testing. Navyše máme starý počítač, kde sa nám PTCGO seká.

Obaja tam nejdete prvýkrát, nie je to už trochu nuda? :-)
Tak viete čo, ako by sme to povedali, každé Worlds je pre nás výzva, z čoho vyplýva, že sa tam nenudíme. Ak by ale tam chcel ísť niekto namiesto nás, tak nás môže pokojne na budúcom nats poraziť ;-) . Tento rok máme double seat, a tak očakávame, že minimálne 1 z nás sa do tej topky prebojuje a ak nie, tak sa nič nedeje a dáme si to budúci rok znova. Inak keby niekto chcel niečo z vecí z Worlds, tak nech nám napíše (treba sa dohodneme).

Čo vo Vancouveri čakáte za metagame? Myslíte si, že bude podobná ako na našom, či americkom majstrovstvá?
Tak tu na tom Field sa už moc nedá nič moc viac vymyslieť. Ale najviac tam podľa nás bude Plasma, Gothitelle, BLASTOISE a Darkraiů. Klasika. Ale treba zase Taliani vymyslí nejaké Rogue. (Rogue = neočakávaný balíček)

Pokémon World Championships na Pokémon Guru (9.-11. Augusta 2013)

Poznáte Pokemon Guru? V čom by ste považovali jeho silné a naopak slabé stránky?
Poznáme, poznáme, ale myslíme si, že je kvalita článkov bohužiaľ chabá. Väčšina článkov je len decklist a 4 vety k tomu. To už nie je kvalita, ale skôr honba za boostery. Report typu „hral som Blastoise, on Landoruse, vyhral som“ nepovažujeme za report. Avšak + pre guru sú súťaže. Tých je veľa a lákajú ľudí na stránky chodiť. Avšak súťaže by nemali byť jediným lákadlom.

Chceli by ste našim čitateľom ešte niečo odkázať?
Áno! Síce je to obohraná pesnička, ale ľudí prosíme vás – začnite myslieť a decky si vymýšľajte sami! Netdecking je najľahšia cesta, ako mať na turnaji 3-3. Avšak ak myslíte na vyššie pozície, urobte si deck od základov sami. Odôvodníme si tým, prečo akú kartu v tom decku máte. Petr Malý sa našou radou riadil av dnešnej sezóne sa vďaka jeho nápadu Landorus / Cobalion / etherdex pridal veľa nepríjemným súperom, s ktorým ste museli počítať. Takže vypnite SixPrizes, TheDeckOut, TheTopCut, a napíšte kamarátovi a choďte testovať ;-) .

Ďakujeme a prajeme veľa šťastia na MS! Čo myslíte? Bude sa im na Worlds dariť?

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*