Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Červenec - 26 - 2013 0 Comment

V trende rozhovorov sme zabrúsili aj do najmladšej kategórie juniorov, kde sa o úspech na majstrovstvách sveta v kartovej hre Pokémon vo Vancouveri bude biť ešte len jedenásťročný Martin Mitáš zo Slaného. Príjemné čítanie!

Ahoj Martine, si jeden z mála hráčov Pokémonov, čo budú Českou republiku reprezentovať na majstrovstvách sveta. Mohol by si sa naším čitateľom bližšie predstaviť?
Volám sa Martin Mitáš je mi 11 rokov. Bývam v Slanom, kde navštevujem a po odchode Jána Goetze vediem odborne miestnu ligu. Študujem tu tiež na gymnáziu.

Martin Mitáš, 11 rokov

Gratulujeme k tvojmu umiestnenie na majstrovstvách republiky. Aké ceny si tým získal? Čo pre teba druhé miesto na majstrovstvách republiky znamená?
Ďakujem za gratuláciu. Druhé miesto je pre mňa zatiaľ najväčší úspech v Čechách. Je škoda, že u nás druhý berie len vecné ceny, ktoré ale boli suprové.

Byť druhý je v tak veľkej konkurencii viac než skvelé, ale napriek tomu (vzhľadom k tvojim doterajším výsledkom), nie si zo striebornej pozície trochu sklamaný? Čo podľa teba rozhodlo vo finálovom zápase s Ondrejom Kujalem?
Tak áno, som trochu sklamaný, že nemám cestu do Vancouveru zdarma. Podľa mňa rozhodlo to, že som nezačal hru, pretože sme hrali obdobný balíček s taktikou na to, aby sme vyvinuli v druhom kole (T2) Gothitelle, lenže to sa podarilo skôr Ondrovi.

Aké boli okrem tejto situácie kľúčové okamihy majstrovstvách? Bolo niečo, čo si zahral veľa dobre alebo naopak, čo si zahral veľmi zle?
Neviem, ak som urobil nejakú chybu, tak som si toho nebol vedomý. Myslím, že bolo dôležité prísť do turnaja s dvoma bye, čo som si zabezpečil hneď prvým Regionals.

Ako si sa na majstrovstvách republiky pripravoval? Máš nejaký tím kamarátov, s ktorými pravidelne trénuješ?
Predtým som sa na majstrovstvách pripravoval sám, ale tento rok som využil ponuku Onix na testing v profesionálnom tíme u Kunz,, v pivnici“. A dúfal som, že na MS budem pred „liaheň“ BigBenovy ligy, pretože tá už dvakrát vyhrala majstrovstvá. (Facepalm)

Rozhodol si sa zúčastniť majstrovstiev sveta vo Vancouveri. Čím si sa na turnaj kvalifikoval? Začal si už na tento veľký turnaj trénovať alebo ako sa plánuješ pripravovať?
V kvalifikácii mi pomohlo časté dochádzanie na turnaje a úspech na nich. Ďalej som sa dobre umiestnil na tohtoročnom Benelux Cupe av celkovom súčte sa mi podarilo dosiahnuť kvalifikačné hranice 400CHP. Tak tomu bolo aj minulý rok, ale neboli peniaze na cestu. S prípravou som začal relaxovaním na tábore, kde sa ma myseľ pýtala: „Povedz čo budeš hrať.“ Testovať budem v podobnom tíme ako na MR s hráčmi, ktorí letia na majstrovstvách sveta ako Onix, Jindra a Bulba.

Martin s otcom na turnaji v Holandsku.

Cesta do Kanady je celkom drahá záležitosť. Videli sme, že sa veľa hráčov ponúklo, že tí požičia karty. Eshop www.vesely-drak.sk ti venuje 3000,- Kč a 10% z každej objednávky, kde bude uvedené v poznámke „Martin do Kanady“. Máš ešte nejaké ďalšie sponzorov? Koľko taká cesta bude vlastne stáť?
Áno, cesta do Kanady je drahá a o to viac ma mrzí, že som prehral na hod kockou. Samotná letenka stoji okolo 25-tisíc korún, niečo zožerie pobyt a vreckové. Najväčším sponzorom je otecko, ktorý sa to snaží nenechať len na sebe a oslovuje sponzorov. Ďakujem, že sa nám ozval eshop Veselý Drak s ponukou sponzorského daru – je to od nich suprové. Ďalšie firmy a jednotlivci sú v rokovaní a ak to dobre dopadne a budú si to priať, tak ich zverejníme.

Na aké stránky chodíš, keď hľadáš najnovšie informácie o pokémon? Pokúšaš sa balíčky stavať sám, alebo čerpáš hlavne z internetu?
Tak rád si prečítam články na Pokémon Guru. Mrzí ma, že skončila stránka Poké World, kde bolo všetko pohromade. Za novými kartami chodím na PokeBeach. Balíčky si staviam prevažne vlastné a snažím sa nekopírovať. Toho je dôkazom aj ocenenie z MR 2011 za najkreatívnejšiu deckbuild, kde som hral Jumpluff / Cinncino, čo nikto nečakal.

Berieš majstrovstvá sveta skôr len ako veľkú skúsenosť alebo máš aj ambície na postupové priečky? Aké myslíš, že má česká výprava šance?
Vidím to ako skúsenosť a ako vyvrcholenie účinkovanie v juniorke po Benelux cupu, kde som skončil na 6. mieste. Ambície mám, chcel by som sa prebojovať minimálne do topky.

Ako kvalitné sú podľa tvojho názoru českí hráči oproti zahraničným? V čom sú prípadne lepšie, či horšie a prečo?
Skúsenosti so zahraničnými hráčmi mám z Regionals v Lipsku a z veľkých európskych turnajov ako boli Prague cup a Benelux cup. Podľa dosiahnutých výsledkov si myslím, že je to vyrovnané a v každej kategórii máme hráčov, ktorí hrajú na špici.

Berieš niekoho z rodiny so sebou? Budeš mať v Kanade aj nejaké iné plány než len hranie kariet? :-)
Len dobré rady, pretože je rozpočet obmedzený. Avšak naši využili možnosti, že Onix je plnoletý a seriózne a letí s Bulb. Ale letiaci komunita je veľká a družná – dúfam, že pani Řeháčková berie „Apatéku“ aby sme nemuseli zháňať nejaký „drugstore“.

Napínavé finále MR, ktoré bohužiaľ pre Martina neskončilo víťazstvom.

Teraz trochu z iného súdka, budúci rok, pokiaľ viem, ťa už čaká prostrednej kategórie seniors. V čom by si povedal, že sa tieto dve kategórie líšia? Myslíš, že má čerstvý senior šancu konkurovať kľudne o 4 roky starším hráčom?
Tieto dve kategórie sa líšia vo vyspelosti súperov. Čerstvý senior má šancu konkurovať, pretože ak je dobrý v juniors tak bude dobrý aj v seniors, najlepším príkladom je Jindra nepevné.

Keď máš voľný čas a zrovna nehráš Pokémonov, čomu sa venuješ? Zostáva ti ešte na niečo iné čas?
 Áno, zostáva mi čas, chodím na skautské schôdzky a tiež jazdím na tábory, občas sa venujem aj PC.

Niekoľko krátkych otázok na záver:
Obľúbený balíček: Gothitelle
Obľúbená karta: Gothitelle s ability
Obľúbené jedlo: Palacinky
Obľúbená hudba: Drum and Bass
Obľúbený film: Transformers 3

Vďaka za rozhovor a veľa šťastia!

P.S. Podporte Martina v ceste za jeho snom aj Vy kúpou kartovej hry Pokémon či iných hier na eshopu Veselý Drak. Stačí uviesť do poznámok v objednávke heslo“ Martin do Kanady“ a Martin týmto získa 10% hodnoty z Vašej objednávky.

Vy potom môžete od 10. augusta na našich stránkach sledovať, ako sa mu darí. :-)

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*