Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Srpen - 7 - 2013 0 Comment

Majstrovstvá sveta v Pokémon 2013 odštartuje už za dva dni, ale ešte pred ním Vám prinášame článok o tom, ako sa český hráč Martin Mitáš na tento veľký turnaj pripravuje.

Tak a je to tu v stredu odlietam a v sobotu idem na to. No ako ja sa teším, ani mi nebude vadiť tá dlhá cesta tam (nabíjam NDS na max).

O príprave

Prípravu som si rozdelil na dva základné campy s hráčmi, ktorí tiež poletí na majstrovstvá sveta do Vancouveru. Boli to jediné voľné dni medzi mojimi tábory v krásnej prírode v Orlických horách a v okolí Krt.
Pretože, nefungovalo pivničné doupe u Kunzů, tak sme museli improvizovať. Prvé jednodňové sústredenie prebehlo v Prahe v jednom nemenovanom fast foodu. Druhé viacdenné hrania u nás v kuchyni (viď foto) bolo až útrpné, od 10 dopoludnia do pol 10 večer, a ku koncu mi to už hlava nebrala, ale Onix ma hecoval a upozorňoval na chyby a čas. Dúfam, že to bola dobrá škola aj na dlhú sobotu na majstrovstvách sveta, že to tam zvládnem čo najdlhšie.


Očakávaná metagame

Predpokladám, že na majstrovstvá sveta sa budú hrať balíčky typu: Plasma, Gothitelle, Klinklang, Keldeo a rôzny iný blbosti alebo rogue J. Plazma a Klinklangy som vypustil, pretože mi nesedeli k naturelu. Zvažoval som balíčky Gothitelle a Keldeo, ktoré som už testoval na majstrovstvách republiky, a vtedy vyhrala psychika. Teraz som na vážkach, a čo prevážilo, to sa dozviete z reportu z Vancouveru.


Výber balíčka

Pri príprave na majstrovstvá republiky mi nesedeli Keldea, ale Gothitelle áno proti všetkým deckům, a preto som ich hral a dosiahol na druhé miesto. Teraz na začiatku testovania mi fungovali Kelda proti plášťa aj Klinklangům, to sa ale čoskoro zmenilo a nechceli ma koníky podporovaní korytnačkami počúvať a vyhrávať. Riešil som niekoľko verzií s ľadovými drakmi alebo s vejcema. Ale napriek tomu je nezavrhuje a cestujú tiež so mnou, pretože majú výhodu rýchleho rozjazdu a veľké damage.

Testovanie s Gothitellama bolo lepšie, pretože som pravidelnejšie vyhrával nad všetkými typmi balíčkov, okrem mirrorov, kde je to o začiatku, proste kto prv vytiahne tak ten melie. Prehry, ktoré som v príprave utŕžil, boli v podstate o vlastných chybách, ktoré mi Onix s Bulb vyčítali a objasnili riešenie, aby sa to neopakovalo. Zatiaľ je to môj hlavný balík, ale problém je, že je pomalší v rozjazde a ja tiež.


Viac správ sa dozviete z môjho ďalšieho reportu o majstrovstvá sveta a dúfam, že to budú dobré správy, aby bolo čo pekného čítať. Dík všetkým čo mi prispeli tak ako eshop Veselý drak.

Martin Mitáš

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*