Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Srpen - 5 - 2013 0 Comment

Majstrovstvá sveta v Pokémon 2013 odštartuje už tento piatok a všetci jeho účastníci tak finišujú v prípravách balíčkov a cesty. Pre všetkých čitateľov sme pre dnešok prichystali ďalší z rozhovorov – tentoraz sa seniorom Jindrom nepevným!

Ahoj Jindra, mohol by si sa nám trochu predstaviť a tiež načrtnúť svoje najväčšie úspechy?
Ahoj, je mi jedenásť, vlastne pár dní po Worlds bude už dvanásť. Pokemony hrám päť rokov, nedokážem stále zabudnúť na prvý turnaj, Pre-release DP Legends Awakened, v auguste 2008, kedy mi otec pomáhal s prekladmi kariet, no a od tej doby sa PKM venujem bez prestávky a ani sa to nezdá, že tohtoročné Nats bolo pre mňa už piate.

Ako zatiaľ najväčší úspech považujem víťazstvo na neoficiálne majstrovstvá Európy (tzv. European Challenge Cup) v holandskom Arnheme v minulom roku v kategórii Juniors, a tohtoročné druhé miesto tamtiež už v kategórii Seniors, ale stále s hraním nekončím, -) a verím, že sa podarí aj postúpiť do Topcut na Worlds, čomu som bol najbližšie v San Diegu v roku 2011.

Je vidieť, že si na turnajoch veľmi úspešný a zaslúžene ideš na majstrovstvách sveta štvrtýkrát v rade. Máš na to nejaký recept?
Snažím sa pohybovať celý rok v špičke a zúčastniť sa všetkých významnejších turnajov v Čechách aj na slovenský. Vyrážame aj do Nemecka, prípadne Rakúska, pretože minimálne mi to pri dobrých výsledkoch „zaručuje“ potrebný počet Champions Point, aby som nemusel na Worlds do kvalifikácia, ktorú považujem za veľkú lotynku.

Vráťme sa teraz myšlienkami na júnové majstrovstvá republiky, kde si uhájil 2. miesto. Ako by si ten turnaj zhodnotil? Čo boli rozhodujúce momenty majstrovstvá?
Čo povedať, skončil som druhý (už tretíkrát v kariére), takže sponzorovaná cesta mi prekĺzla medzi prstami. Teraz  som jej bol asi najbližšie. Prvý finálový zápas som vyhral, ​​a v druhom to dlho vyzeralo veľmi, veľmi sľubne a chýbala dve kolesá pre celkový úspech, však súperovi prišla potrebná karta a zrovnal na 1:1 a v tretej zobral prvú odmenu a potom hneď padol čas. Po finále mi otec vyčítal, že som druhú hru nevzdal a išiel do tretej s viac časom na hru – no, a možno mal aj pravdu. Inak bol turnaj v pohode, len verím, že sa nabudúce uskutoční vo väčších a lepšie prevetrávaných priestoroch – to platí prirodzene o sobote, nedeľné finálová časť už bola v pohode.

Určite si sa už začal pripravovať na MS, môžeš nám ju trochu priblížiť? Ktorý balíček u teba teraz momentálne vedie?
Dva balíčky – TDK v niekoľkých obmenách a Gothitelly. Skúšam ešte aj dva rogue, ale neviem, neviem – definitívne rozhodnutie padne až v piatok na mieste samotnom. Veľa trénujem on-line, pretože s uvoľnením kariet Tropical Beach už padli všetky zábrany. Ďalej prebieha niekoľko tréningov s ostatnými členmi našej expedície.

S kým na MS pôjdeš? Plánuješ navštíviť v Kanade niečo zaujímavé?
S otcom, ktorý bude plniť úlohu ofiko tlmočníka, takže moc času mať nebude. Vo štvrtok plánujeme spoločný výlet na vyhliadkovej lodi po Vancouvru prístavu a v piatok sa rád pozriem, teda ak prehovorím niekoho z dospelých, či už hráčov alebo sprevádzajúcich, do Stanleyho parku s bohatým morským akváriom aj do Chinatown, ktoré sú od miesta konania naozaj kúsok. Na viac asi čas neostane.

Máš aj iné záujmy než len kartovú hru Pokémon?
Rád hrám s celou rodinou deskovku Arkham Horror, z kartových hier otec občas vytiahne z archívu LOTR TCG a STAR Wars CCG (všetko od Decipher Inc.) A X-Files TCG a tie sú stále super, hoci sú dlhé roky už „mŕtve“. Z počítačových hier sa mi najviac páči TLoTR online a v poslednej dobe aj DotA.

Vraj si skúšal aj hrať Magic, ako by si tieto dve hry zrovnal?
MAGIC veľmi dobrá hra, podstatne zložitejšie ako PKM (ale aj drahšie a s viac formáty), avšak nie je členená do vekových kategórií a to si myslím, že je na škodu všetkým. Nikdy ale nehovor nikdy a rád sa k nej ešte v budúcnosti vrátim, zatiaľ nie.

Čo by si odkázal úplnému nováčikovi, ktorý ide na svoj prvý turnaj? Má šancu obstáť v tak nabitej českej konkurencii?
Aby sa nevzdával ako náhle pár prvých turnajov nedopadne moc dobre. Ak to tzv rozdejchá a neodpadne, šancu určite má – je sto skutočne o trpezlivosti a podpore zo strany rodiny, a to nemyslím len tú finančnú.

Vďaka za rozhovor a veľa šťastia na Worlds!

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*