Karty Pokemon

Pravidla, novinky a produkty hry Pokémon

Publikoval cmus2 On Červenec - 22 - 2013 0 Comment

Rok sa s rokom zišiel a rotácie opäť pomaly zaklopala na dvere. Počnúc 28. augustom prídeme na najhranejším formáte modified o niekoľko desiatok kariet, z ktorých niektoré len veľmi ťažko nahradíme .. Pozrite sa na najlepšie z nich!

… teda nahradíme … Len úplné minimum balíčkov súčasná rotácia prakticky vôbec neovplyvní. U väčšiny sa bude hľadať náhrada v novších sadách, a niektoré balíčky zmizne definitívne. Spomínate si na rotáciu pred dvoma rokmi, kedy vyrotovalo 7 sad naraz a nezostal kameň na kameni? Tento rok to tak drastické nebude a musíme teda počítať so stratou“ púhych“ troch sad, avšak aj tak sa dá bezpochyby povedať, že modified v budúcej sezóne bude iný. Pozrime sa teda na konkrétne prípady.

Ako ste sa mohli dočítať v tomto článku, do bojov v jesenných turnajoch Battle Roads vstúpite ochudobnení o karty zo sad:
Black & White
Black & White: Emerging Powers
Black & White: Noble Victories
+ Niektorá proma

Nutné povedať, že hoci celkový počet kariet z týchto sad vysoko prevyšuje číslo 300, niektoré (a často veľmi užitočné karty) boli reprintovány v niektorých novších edíciách vyšlých v rokoch 2012 a 2013. Konkrétne možno hovoriť a tučnom poolu trénerských kariet, v ktorom nechýba obľúbený Pokémon Catcher alebo známi SUPPORTER Professor Juniper, N, Cheren a Bianca. Z Pokemon zástupcov potom rozhodne neprídeme o legendy – Reshirama sa Zekromem alebo stále vysoko hrateľného kamenného Terrakiona.

10.
Pokémon Communication – Black & White
Komunikáciu priniesla prvýkrát vo februári 2010 sada Heart Gold & Soul Silver a po tri roky táto karta prinášala hráčom ďalšiu možnosť s hľadaním Pokémonov v balíčku. Aj keď jej schopnosť bola postupom času nahradzovaná novými loptičkami – Level / Heavy / Ultra Ball a jej cena celkom rapídne klesala, bude to nemalé oslabenie pre balíčky s vysokým počtom Pokémonov.

9.
Durant – Black & White: Noble Victories
Lacný a účinný balík založený na Durantovi otvoril aj trochu iné možnosti ako vyhrať hru a treba povedať, že za ostatnými nijako nezaostával. Hoci v poslednom roku moc populárny nebol, slávil niekoľko nečakaných úspechov na tohtoročných Cities.

8.
Energy Retrieval – Black & White
Hoci po vydaní aktuálnej sady Plasma Freeze zostáva Retrieval v diaľke svoje silnejšie alternatívy, svojich zástancov si počas tejto sezóny určite získal. Balíčky s Emboarem, či BLASTOISE boli na ňom viac než pol roka bezpochyby závislé.
Tak predsa len je v zozname“ chyba“ – Energy Retrieval vyjde v nadchádzajúcej sade Plasma Blast a zostáva minimálne na ďalší rok v modifiedové scéne :-) , podobným prípadom je aj Virizion.

7.
Super Scoop Up – Black & White
Tradičné záležitosť pre štístkaře, ktorá po roky prinášala napätý výraz do tvárí súperov. Scoop bol kartou veľmi univerzálny a dlhodobú. Je to presne jedna z tých kariet, ktorých možný úspech (v tomto prípade hod párneho čísla) často rozhodoval o celej hre.
Odstránenie Super Scoop Upu z Modified rozhodne znamená zníženie podielu náhody v kartovej hre Pokémon.

6.
Crushing Hammer – Black & White: Emerging Powers
Podobne ako Super Scoop Up bol Crushing Hammer závislý na faktore náhody. Bol obľúbený predovšetkým v balíčkoch sa Sableyem alebo Durantom a dá sa teda povedať, že klasickému Hammertime pomaly odzvonilo. Týmto krokom sa opäť, čo ja vnímam ako pozitívnu správu, znižuje podiel (ne) šťastie v hre.

5.
Plus Power – Black & White
Plus Power bol stálicou snáď od čias Diamond & Pearl a tradičné kartou, ktorá opäť hrala kľúčovú rolu v okamihoch, kedy hráč potreboval pridať práve tých niekoľko málo zranenia. Tento krok popravde moc nechápem, pretože dochádza k možná definitívnemu nahradeniu osvedčeného Plus Poweru šialeným Hypnotoxic Laserom, čím si Nintendo trochu protirečia s postupným odoberaním kariet závisejích na faktora šťastie ako napríklad okrem vyššie spomínaných dvoch aj v posledných rokoch Gengar (SF) alebo Pokémon Reversal.

Tak ide čas ..

4.
Klinklang – Black & White
Kovové kolieska získala na väčšom význame až v druhej polovici tejto sezóny, ako náhle vyšla sada Plasma Storm s antiexovým kolegom. Domnievam sa, že odchod“ starého“ Klinklanga znamená aj odchod balíčka z hernej scény, pretože balíček s Klinklangy (a Cobaliony) priamo ťažil z výhody presúvanie energiou a následnom liečení Max Potion.

3.
Gothitelle – Black & White: Emerging Powers
Potom, čo vyšla v auguste roku 2011 sada Emerging Powers, stala sa Gothitelle po Pokémon Catcher najdrahšie kartou sady. Jej popularita a hrateľnosť však klesla na nulu po vyjdení Mewtwoa-EX o pol roka neskôr. Niet divu – Mewtwo dokáže dať Gothia vďaka slabosti rýchly donk. Veľký návrat zažil tento Pokémon až teraz, keď vyšiel Deoxys-EX, ktorého sa Mewtwo začal báť a ako to dopadlo, Gothitelly vyhrali majstrovstvá USA a ani na tom našom si rozhodne neviedli zle. Rotáciou si ale môžeme odškrtnúť zo zoznamu ďalší balíček.

2.
Eelektrik – Black & White: Noble Victories
Odchod elektrické ryby je v našich končinách veľa oplakávaní. Narozdiel od podobných kariet sa jej nedostalo podobnej cti a nevyšla aj vo svojej shining verzii v niektorej z novších edícií, a tak sa hráči musia zmieriť, že Eelektrik stiahne pod hladinu aj toľko obľúbené balíčky Ray / Zekeels. Tejto karty je určite škoda.

1.
Energy Switch – Black & White
Pre mňa je / bola jasná jednotka. Karta, ktorá podobne ako Plus Power rozhodovala situácie a hlavne prinášala do hier plno prekvapení. Bola užitočná snáď vo všetkých balíčkoch a treba dodať, že často zle dopadol ten, ktorý túto kartu v niektorom z nich nečakal. Ho-Oh-EX zaplače.

.. čo sa do desiatky nevošlo ..

Revive – Black & White
Revive bol obľúbený predovšetkým v čase vydania piatej generácie kariet v roku 2011, ale postupom času strácal na popularite. Tú mu však nečakane priniesla sada Noble Victories na čele s Durantom, ktorý hociktorého hráča obohatil o niekoľko vrások na čele. V balíčku s Durantom sa Revive hrali takmer výlučne štyri a sám som tiež jednu kópiu hral v balíčku Dark Hydreigon v jesennej časti uplynulej sezóny. Poslednou dobou však obľuba Revive klesala a hráči sa uchyľovali k balíčkom sa Super Rodom, ktorý v hre zostáva, ale napriek tomu sa dá povedať, že je odchod Revive poznamenaní hodný.

Trubbish – Black & White: Noble Victories
Posledným polrokom sa roztrhlo s Garbodory vrece a jeden z jeho podvývojů – Trubbishů odchádza do večných lovišť. Táto strata by samozrejme nebola tak zásadné, ak by nešlo o Trubbishe sa solídnym útokom Garbage Collection, ktorý bol zastúpený v bezmála polovici balíčkov s Garbodorem. Alternatívou pravdepodobne bude Trubbish z Dragons Exalted s peknými 70 životy.

Čo citeľne oslabia / zmení sa:
- Darkai / Sableye
- Klinklang
- (Garbodor)
- (Donky)

Čo odpadne úplne:
Gothitelle
Ray / Zekeels
Ho-Oh
Durant

Ešte uvidíme, aké karty prinesie augustová sada Plasma Blast. Neistá je zatiaľ hlavne skladba trénerov, takže je možné, že niektorý z vyššie menovaných sa nakoniec objaví späť. ;-)

Categories: Pokemon novinky

Zanechať komentár

*